loading

Web Tasarımı;

Web Tasarım

            Web tasarım geliştirme sürecinin en önemli noktalarından biri; web sitesinin tasarım kalitesidir. Bir internet kullanıcısı, aynı zamanda potansiyel bir müşteridir. Geliştirilen web sitesi iyi bir tasarıma sahip olmalıdır. Ayrıca kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmalıdır. Günümüzde kullanıcı deneyimi kendi içerisinde bir meslek haline gelmiş ve web tasarım ile beraber en önemli kriterlerden biri haline gelmiştir.

Webzure Web tasarım için aşağıdaki teknolojileri kullanır:

Adobe Photoshop
Adobe Sketch
Adobe Illustrator
HTML5 & CSS
Bootstrap
React, Vue
Javascript
Affinity Designer
W3 Standards
Responsive Standards

Bunlarla birlikte bir web sitesi tasarımı güncel trend renklere ve tasarım çizgilerine sahip olmalıdır. Renklerin insanlar üzerinde psikolojik algıları reddedilemez bir gerçektir.

Web tasarım çalışması için projenin içeriği ve hedef kitleye göre karar verilmelidir. Bu süreç bir ön çalışmadır ve yol haritasının çıkmasında önemli bir etkendir.

Yapılan hataların en büyüğü, müşterinin önceliklerine odaklanmaktır.

Genelde müşterinin neye ihtiyacı olduğuna değil, hedef kitlenin neye ihtiyacı olduğuna odaklanmalıdır. Amaç potansiyel müşterilerin web sitesinde daha çok vakit geçirmesini sağlamaktır.

Web Yazılım;

Web Yazılım Geliştirme

            Web Yazılım ve Web Uygulamaları gün geçtikçe hayatımızda vaz geçilmez ürünler olmuşlardır. Yazılımlar sistemin işleyişini üstlenir. Ön tarafta tasarım ne kadar güçlü ve esnek ise, arka tarafta çalışan yazılımın kullanıcı istek ve taleplerine sağlıklı cevap vermesi gerekir.

Bunların tamamına sistem diyoruz. Bu sistemin motor özelliklerini yazılım kapsar.

Web yazılım teknolojilerinde dikkat edilecek önemli noktalar;

Hız;

            Bir internet kullanıcısı, potansiyel bir müşteri web sitenizin açılmasını genelde en fazla 3 saniye bekler. Bu istatistiksel olarak kanıtlanmıştır. Eğer web siteniz 3 saniye geçtiğinde hala yüklenmeye çalışıyorsa, bir yerlerde ciddi bir sorun var demektir. Bu sorun kullanıcının bölge olarak web sitesine uzaklığı, internet hızınız ve web sitesinin doğru çalışmamasından kaynaklanır.

Bu sorun genelde web sitesinin doğru kodlanmamış veya optimize edilmemiş olması ile ilgilidir.

Gerçek hız potansiyeli, yük altında sitenin yanıt verme kapasitesidir. Bunu etkileyen faktörler, Web yazılım kodlama kalitesi, Sunucu Hat Kapasitesi ve Sunucu özellikleri ile doğrudan ilgilidir.

Eğer iyi bir kodlama ve doğru teknolojiler kullanılır ise, bu gibi sorunlar ile karşılaşılmaz.

Webzure kod kalitesi yanında, Web Yazılım için ayrıca aşağıdaki teknolojileri kullanır:

OpCache
Memcahce
W3 Standards
3rdParty Cache Modules
Redis
Nginx
Varnish
MySQL Query Cache

Güvenlik;

                        Web yazılım güvenliği projenizin öncesinde ve sonrasında planlı olarak belirlenir. Dilerseniz kaynak kodlar web yazılımınız yayına alınmadan hemen önce şifrelenebilir. Projenin tamamen özel bir sunucudan yayınlanması da yine alternatif güvenlik tedbirlerinden biridir.

Gizlilik;

                        Web projesini oluşturan kodlar şifrelenebilir. Projenin içeriğine göre ek sözleşmeler ile gizlilik garanti altına alınabilir.

Esneklik;

                        Web yazılım geliştirme genelde maliyetli projelerdir. Özellikle projeye özel geliştirilen yazılımlar daha maliyetlidir. Bugün bizlerle çalışmayı tercih ettiğiniz gibi, yarın kendi ekibiniz ile de çalışabilirsiniz. Hazırladığımız Web yazılım ürünü evrensel standartlara göre kodlanır. Kendi ekibinizi kurmaya karar verdiğinizde, projede daha önce geliştirilmiş kodlara ve teknolojilere hızlıca adapte olacaklardır. Trendleri yakından takip ediyor ve en kararlı teknolojileri kullanıyoruz.

Webzure kendi içerisinde aşağıdaki Web Yazılım teknolojilerini kullanır:

HTML, CSS, JQuery
Javascript
PHP Server-Side
ReactJS, Vue.js
MySQL Databases
Codeigniter, Laravel
WordPress
Opencart

WordPress & Opencart gibi benzer web yazılımlar hızlıca sonuca gitmek için, çözüm amaçlı tasarlanmış web uygulamalarıdır. Spesifik projelerde veya özel isteklerde web yazılımı sıfırdan geliştirilebilir.

Bu tercih tamamen proje sahibinin seçimine bağlıdır ve buna göre karar verilir.