loading

Hosting Nedir ?

Web sitelerinizde yer alan; Ürün, resim, içerik, tasarım ve kodların oluşturduğu tüm içeriği barındıran ve 7/24 kesintisiz web sitenizin ulaşılabilir olmasını sağlayan sunucular üzerinden satın alınan hizmete Hosting diyoruz.

Domain Nedir ?

            Domain Türkçe karşılığı “Alan adı” kiralanabilen bir üründür. En az 1 yıllık en fazla 10 yıl süre ile kiralanabilir. Bir çok alan adı ekstra belge istemez. Alan adınız ne kadar kısa olursa, akılda kalıcılığı aynı oranda artacaktır.

Webzure Hosting Hizmeti

            Webzure Müşteri Panelini kullanarak  yeni bir müşteri hesabı oluşturabilir ve alışverişlerinize direkt başlayabilirsiniz.

Sipariş verirken belirlediğiniz domain ve hosting otomatik olarak aktif olacaktır. Bilgiler e-posta adresinize birkaç dakika içerisinde iletilir. Geriye sadece web sitenizi yayımlamak kalır.

Fiyat politikamız piyasa şartlarında en uygun fiyatı vermeyi amaçlamaktadır. Sunucularımız %70 doluluk oranına ulaştığında, müşterilerimizin havuzda olumsuz etkiler yaşamaması için, yeni sunucular tesis edilir.

Sağlıklı bir performans için sunucuların doluluk oranı %70 üzerine çıkarılmaz.

Güvenlik;

            Sunucularımızda ağırlıklı olarak Linux ve Debian altyapısını kullanmaktayız. Host yönetim paneli olarak Plesk ile çalışıyoruz. Tüm siteler günlük olarak yedeklenirken, Bu yedeklemeye tüm e-postalar, web siteleri, veritabanları ve tüm diğer veriler dahildir.

Sunucularımız yüksek kapasiteli SSD ve NVME diskler ile çalışmakta olup, güvenlik amacıyla donanımsal raid kullanılmaktadır. Periyodik olarak tüm web siteleri yedeklenmektedir.

E-Posta sunucularımız 256Bit SSL güvenlik sertifikaları ile şifrelenip, tüm yazışmalar uçtan uça şifreli olarak iletilmektedir.

Veritabanı sunucumuz 256Bit SSL güvenlik sertifikası ile şifrelenip, tüm veriler şifrelenerek, sadece lokal bağlantılara açıktır.

Plesk panel girişlerinde 256Bit SSL güvenlik sertifikası kullanılarak tüm veri alışverişi şifrelenmektedir.